Kľúč k úspechu

Po prieskume viac ako 4 000 starých a dedičných nehnuteľností len za posledné desaťročie si inšpektori všimli niektoré opakujúce sa bežné problémy bez riešení, ktoré sú šetrné k ochrane.

Problémy súvisiace s vlhkosťou boli zďaleka najmenej pochopené a pre pamiatkovo chránené pivnice doslova neexistovali žiadne trvalé riešenia na báze vápna. Izolácia starých budov bola podobne náročnou oblasťou s nie príliš mnohými možnosťami šetrnými k ochrane.

Náš tím neprestal hľadať, kým sa nenašli uspokojivé odpovede na typické problémy spojené s budovaním dedičstva.

Všetky cesty opäť viedli do Ríma a naša iniciatíva zavádzania skvelých riešení na báze vápna v tomto odvetví bola dobre prijatá a ocenená množstvom priemyselných ocenení, ktoré sme v priebehu rokov získali.

Náš vlastný výskum

Aby sme mohli v plnej miere porozumieť téme vlhkosti v starých budovách a poskytnúť lepšie riešenia problémov, spustili sme náš doktorandský výskum na túto tému s The University of Strathclyde.

A tu je to, čo sme sa naučili

Úprimne povedané, odpoveď nie je jednoducho ‚Použi vápno!‘; sú ešte dve otázky, na ktoré treba správne odpovedať:

Ktorý vápenný produkt je na tento účel najlepší?

Ako sa to používa?

Ak si nie ste na 100 % istí, pravdepodobne sa o tejto téme dozviete viac. Aby ste predišli škaredým zafarbeniam vašej krásnej novej vápennej omietky, prípadne vlhkým škvrnám, plesniam či iným nepríjemným následkom, odporúčame vám kontaktovať sa.

Vždy radi pomôžeme.

Jedna aplikácia našich riešení obsahujúcich iba vápno: viktoriánska prestavba bytu v suteréne zo 70. rokov 19. storočia.

Premena starého viktoriánskeho suterénu na bývanie, vďaka čomu je miesto vodotesné a dobre izolované s použitím materiálov obsahujúcich iba vápno.

Použité materiály:

Rímsky priedušný, ale vodeodolný základný náter: Rinzaffo MGN

Izolačná vápenná omietka: Termointonaco 2020 MGN

Zaujalo Vás to?

Tak nás neváhajte kontaktovať.