Stránky produktov...

sú navrhnuté tak, aby

    1. Vysvetlili hlavné vlastnosti a vlastnosti každého materiálu na prvý pohľad.
    2. Poskytli videá a ľahko zrozumiteľné vysvetlenia o tom, kde a ako ich použiť, zaujímavé fakty a vzorce
    3. Zahrňujú odbornú špecifikáciu

Bezplatné poradenstvo je vždy k dispozícii po telefóne.

Tepelnoizolačné vápenné omietky

TermoRasante Aerogel MGN

Čistá zmes AeroGel-vápno, pravdepodobne najlepší izolant na trhu, klasifikovaný ako Super Insulation. 10 mm tohto produktu funguje podobne ako 1″ izolovaná sadrokartónová doska.

Termointonaco 2020

Vysokoúčinná vápenná izolačná omietka z rodiny aerogélových izolácií. Vhodné na izoláciu starých budov zvonka alebo zvnútra. Jeden z našich najpredávanejších produktov.

Canapaterm MGN

Izolačná vápenná omietka na báze konope. Skvelý tepelný a akustický izolant, znižuje znečistenie CO2, reguluje vnútornú vlhkosť.

Coccioterm MGN

Staroveký rímsky recept so zlepšeným tepelným výkonom. Skvelý izolant a výborný regulátor vlhkosti do pivníc, kúpeľní a podobne vlhkého prostredia.

Hydroizolačné vápenné omietky

Rinzaffo MGN

Originálna rímska receptúra, známa aj ako rímska hydroizolačná malta. Vodotesná, soli odolná, ale vysoko priedušná vápenná malta. Vhodné na vlhké steny, pivnice atď.

Risanamur B-80 Evolution MGN

Odvlhčovací vápenný omietkový systém, vyvinutý v 80-tych rokoch, špeciálne na obnovu vlhkého a zasoleného stavebného tkaniva benátskych budov.

Fondo Pozzolanico MGN

Extrémne odolná, vodeodolná, trochu priedušná suspenzia na vápno, kde priedušnosť nie je primárnym cieľom.

Cocciopesto Deumidificante

Originálny rímsky recept. Vynikajúci regulátor vlhkosti, zlepšuje kvalitu vzduchu v pivniciach, sprchách a inom vlhkom prostredí.

Sanacolor 2000 MGN

Voduodpudivá farebná vápenná omietka s použitím rímskych prísad. Dodáva sa v 24 farbách. Úspora peňazí, nie je potrebné dokončovanie alebo maľovanie. Odolný voči mrazu, oderu vetrom a morskej vode.

Dokončovacie omietky / vrchné nátery

Rasante B40 & B2007

Ochranný vápenný náter na zabezpečenie mechanickej odolnosti vápenným omietkam, omietkam alebo izolačným vápenným náterom. B40 na vnútorné použitie, B2007 na vonkajšie použitie odolné voči poveternostným vplyvom.

Calcina Fine MGN

Krásny, jemne textúrovaný vápenný povrch, podporujúci akýkoľvek typ náteru alebo farby. Účinný aj pri nanesení tenkej vrstvy.

Intonachino Arenino MGN

Tradičný farebný hladký povrch, dodávaný v 24 farbách. Vhodné na vnútorné alebo vonkajšie použitie. Stabilné a poveternostným vplyvom odolné farby, starnúce podobne ako historické omietky, so zlepšenými dekoratívnymi vlastnosťami v priebehu času.

Malty na špárovanie / podstielku

Erega Allettamento MGN

Tradičná podstielka a spevňujúca vápenná malta. Priedušné s vysokou priľnavosťou pre štrukturálnu stabilitu. Dodáva sa v šiestich odtieňoch, ktoré zodpovedajú existujúcej štruktúre.

Erega Stilatura MGN

Tradičná vápenná špárovacia malta. Dodáva sa v šiestich odtieňoch, ktoré zodpovedajú vášmu existujúcemu ukazovaniu. Má voduodpudivé vlastnosti, je mrazuvzdorný a ľahko sa nerozpadá.

Konsolidačná vápenná malta

Betoncino Consolidante MGN

Vysoká pevnosť v tlaku, ale flexibilná a priedušná štrukturálna konsolidačná vápenná malta s podobným zložením ako rímsky betón. Vhodné na konštrukčné a seizmické vystuženie historických budov.

Vápenné omietky

Calcina Bianca MGN

Skvelá tradičná vápenná omietková zmes na bežné vápenné omietky.

Sanacolor 2000 MGN

Pigmentovaná vápenná jednovrstvová omietka, dostupná v 24 farbách. Úspora peňazí, nie je potrebné dokončovanie alebo maľovanie.

Cocciopesto MGN

Originálny rímsky recept. Skvelé na stabilizáciu vlhkosti vzduchu a zabezpečenie zdravej atmosféry.

Tradičný podlahový poter

Massetto Caldo MGN

Originálna zmes rímskeho vápna s tepelnou akumulačnou schopnosťou. Jeho názov znamená „Teplý poter“. Skvelé pre podlahové kúrenie alebo iné priedušné podlahové aplikácie.

Všetky tieto produkty sú ekologické, šetrné k životnému prostrediu a riešenia Carbon Zero – Cyklus vápna

Tradičné omietky používané v stavebníctve sa vyrábajú v niekoľkých krokoch. Proces začína vypaľovaním vápenca vo veľkých peciach pri teplotách 850 – 900 C a výsledkom je, že vápenec sa mení na prášok: nehasené vápno. Ak postupne pridávate vodu do nehaseného vápna, premení sa na jemný a biely vápenný tmel, pričom pôsobí silným teplom a parou.

V tomto bode sa pridá piesok a voda a pridaním určitých ďalších prísad môže majster staviteľ vytvoriť špecializované vápenné zmesi v závislosti od požiadaviek, ako má omietka fungovať.

Ide o takzvané zmesi Aerial Lime, pretože sú v kontakte so vzduchom.

Tento tradičný proces výroby vápna je riešením s nulovým uhlíkom, pretože v konečnej fáze tuhnutia pasta absorbuje toľko CO2, koľko uniklo, v 1. štádiu (keď sa vápenec pálil, aby sa zmenil na nehasené vápno).